villervalla ytterkläder?
Hej.
håller på att kolla vårjacka å så till min lilla tjej och såg dessa roliga jackor de hade på villevalla i grönt med stjärnor på. Någon som haar en sådan och vad tyckte ni om dom?
Hej.
håller på att kolla vårjacka å så till min lilla tjej och såg dessa roliga jackor de hade på villevalla i grönt med stjärnor på. Någon som haar en sådan och vad tyckte ni om dom?
Jag hade förra våren och har köpt denna våren med! Jag gillar de jackorna mycket och tycker de håller bra kvalitet...
Vi har förra årets till våra barn och ska köpe ny till den yngsta. De är fantastiskt hållbara och fägglada, man blir ju lycklig av att se sina barn i glada färger.
På minussidan kan jag säga att de är inte helt avvisande så man får spraya dem med impregnering efter tvätt, men plusset är att de är så grova att de inte blir blöta rätt igenom.
Vi hade den förra året, den har hållit sig förvånadsvärt fin trots många tvättar. Den är inte vattentät utan bara vattenavvisande vilket man får tänka på om man vill ha en jacka som barnet kan vara ute i ur och skur. Hade köpt en ny i år men jag tycker de inte är vidare snygg med ringarna runt...... :(
Hade en förra året..Bra kvalite..men dyr tycker jag..
Jag har den gröna med stjärnor till min lilla tjej och det lilla vi hunnit använda den än så länge så tycker jag att den verkar jättebra. Rekommenderar.
tänka på om man ska köpa den svarta med stjärnor på..tvätta ut o in..ensamt.Annars riskerar man att dem vita stjärnorna blir rosa...
Jag har varit o känt på den ett antal gånger eftersom de är så fina men valde att inte köpa den pga att den är så tjock och stel i tyget. Jämför med Fix eller POP så är det stor skillnad.