• Pellepellepelle

    Liten micro som rymmer nappflaska?

    Hej!

    Letar efter en så liten micro som möjligt, det enda kravet är att det ska få plats med en nappflaska för att värma välling, det är det enda vi använder den till och de vi har nu är gigantisk

    Hoppas någon har bra tips!

  • Svar på tråden Liten micro som rymmer nappflaska?
  • Lattjo

    Det finns flaskställ har jag sett på tex McD. Som man kan ställa flaskan lite lutad i mikron. Kanske kan dom ha ett sånt där dom säljer mikrovågsugnar så kan ni köpa en lite mindre ugn!

  • Pellepellepelle

    Oh flaskvärmare har jag inte någon koll på, ska googla

    Flaskställ låter ju också smart!

    Skulle vilja ha en micro som var bara lite större än en flaska, tror att det är en omöjlighet, men ska kolla upp era tips!

    Tack!

  • t0va
    http://www.babyland.se/flaskvarmare-230v-och-12v_x_CA345025.aspx
    Här har du en variant, finns andra som kan användas i vanliga elurtag. Vi tänker köpa en sån för bilen och en för att ha i lägenheten, de verkar vara jättesmidiga.

    Har tittat på en sånhär också vet inte om den är så bra som det verkar. http://www.babyland.se/nappflaska-iiamo-go-180ml-vit-rosa_x_13SE00101.aspx

    Säkert är en sådan liten värmare smidigare än en micro det verkar ju gå ganska fort också.
Svar på tråden Liten micro som rymmer nappflaska?