Jag orkar inte med min krånglande mage längre!
Jag har haft problem med magen sen ett år tillbaka. Jag blir dålig i magen mitt vad det är och mår illa. Det börjar oftast med att jag går och rapar och är öm högt upp imagen i någon dag. Sen kommer resten av problemen med illa mående och dålig mage. Jag blir alltid jättetörstig när jag har såhär och ibland får jag även lätt feber (ca 37,5grader) Ibland får jag bara frossa och ingen feber.
Jag har fått göra flera olika undersökningar koloskopi, gastroskopi och ultraljud av levern och gallan men dom hittar inga fel på mig. Jag vet snart inte hur jag ska orka med min mage längre..
Till saken hör att jag och min man inte har det så bra just nu och det gör ju inte saken bättre. Fast då för ett år sen då probemen började så hade vi det ganska bra, så det borde ju inte bero på det.
Jag äter Omeprazol (20mg) sen förra sommaren men det blir ju inte bra ändå. Möjligen att dom kanske dämpar symtomen men bra blir det inte.
Någon mer som varit i samma situation, eller någon som har några råd?