Tror att vi kommer förvara bebiskläderna i byrå/garderob, men också ha lite "nödkläder" vid skötbordet, ifall blöjan har läckt och sådär, tyvärr får vi inte plats med allt vid skötbordet (kommer ha en skötbädd ovanpå tvättmaskinen, så det finns ingen förvaring undertill), annars känns det rätt smidigt att ha allt där man byter.
För mig är det ett måste med skötbord i bra arbetshöjd då jag redan från början har kronisk värk, men om man är frisk i kroppen borde det ju funka att byta lite varstans...dock kanske man ska tänka sig för lite så man inte utsätter kroppen för onödigt slitage, det blir ju mkt kånkande och böjande och härjande ändå liksom :)
Vi kommer antagligen ha två skötbord förresten, en på övervåningen ovanpå tvättmaskinen och ett nedfällbart på lilla toaletten nere, för att jag ska slippa springa och bära i trapporna så mkt i onödan, eftersom vi har två våningar. Men jag tänker ju extra mycket på sånt där just eftersom jag har problem med kroppen.