Vilken våg ska jag tro på?
Vad tror ni?
Jag vägde mig på 3 olika vågar igår
vår egen våg, ifrån lidl
en våg på ikea
och en haiteck våg på coop för typ 500 kr?
på alla tre vägde jag olika
JAG HAR VISST GÅTT UPP I VIKT
jösses
Vad tror ni?
Jag vägde mig på 3 olika vågar igår
vår egen våg, ifrån lidl
en våg på ikea
och en haiteck våg på coop för typ 500 kr?
på alla tre vägde jag olika
JAG HAR VISST GÅTT UPP I VIKT
jösses
Ta något medeltal och använd det.
Själv skiter jag i vågen och tittar mig i spegeln i stället
Jo de är sant
på vågen hemma har jag inte gått upp ett skit
på de andra 2, respektive 4 kg +
Har du vägt dig på din egen våg förut, så är det ju den du ska gå efter. Då ser du hur mycket du väger jämfört med vad du vägde förut.
jag skulle lita på sista vågen.... fast man väger olika när på dygnet man väger sig också.... väg dig alltid samma tid... och du även om du gått upp 4 kilo är det inget....
/wellah som gått upp 35 kilo i skrivande stund hahahaha
Bonza
de är sant
men lidl vågen är ju bara skit
ändå
tom ikeas va ju bättre
men de är som du säger
kanske är roligare då eller nått
jag har gått upp de vet jag nu
men ändå att de kan skilja så mkt
på både mig och sambon och min kompis som oxå testa..
med tex haiteckvågen..
hu, varför ställde jag mig på den? *S*
wellah
jo de är sant
då jag vägde mig igår hade jag oxå kläder på mig men de har jag räknat av, annars har jag vägt mig samma tid, samma dag lixom, men nu när vi ändå va både på ikea och coop igår så va jag bara tvungen!
men vi går båda på den hemma, de är bäst så *s*
Basta vagen ar hos barnmorskan, den kanns trovardigast och som sagt man ska halla sig till en o samma vag helatiden.
Jag väger mig bara på den på MVC. Vi har ingen själv.o alla vågar kan fakriskt väga olika! ta nåt mittemellan de 3 så får du nog ganska rätt.
Eller håll dig till den på mvc.
jag sa min vikt som jag fick på vågen hemma samma dag vid inskrivningen...
Väger ni er inte på mvc våg?
Då får du nog gå efter den ni har hemma........
Jag väger mig varje lördagmorgon helt naken. (Har hela livet haft viktproblem, vill därför ha koll). Väger mer på MVC men där står jag ju på eftermiddagen med kläder, så jag utgår alltid från min lördagsvägning. Inte vet jag om den vågen går helt rätt, men eftersom det bara är den jag väger mig på känns det som det kvittar
Jag väger mig bara hemma, naken på morgonen. Vågen hos MVC vägde ungefär lika, men jag säger ändå hemma-vikten när de undrar. Bättre att väga sig på en och samma våg under samma förutsättningar, så får man rätt vikt i längden. Jobbigt när olika vågar väger olika.
ska undersöka är ju månda idag har alltid vägt mig på måndagar.. få se vad vågen vill visa här hemma!
Inför vår flytt packade jag ner vågen, så jag går nu efter vågen på MVC. Den är nog mest rätt fast jag gillar min hemvåg bättre... lite mer glädjekalkyl över den!
ska bli spännande och väga mig hos BM orkar inte med vår dåliga lidl våg