• EmmaMag

    Gratis bebissaker?

    Riktig snåltråd nu!! :) Har ju varit smålänning i två år vid det här laget!

    Pampers babybox har jag hittat... har ni tips på fler företag som skickar ut gratisprovet och sånt till blivande föräldrar? Är så skoj med gratissaker:)

  • Svar på tråden Gratis bebissaker?
  • Vargkvinnan

    Libero, bli medlem hos dem.

  • parvati

    Libero brukar också dela ut en påse med lite gratissaker från företag och några blöjor. Mitt bästa snåltips är secondhand, bra för vår miljö och plånboken.

  • EmmaMag
    Vargkvinnan skrev 2010-06-18 14:11:13 följande:
    Libero, bli medlem hos dem.
    Jag är det.. men jag förstod inte riktigt. Skickar dom ut automatiskt när det är 3 mån kvar eller får alla den på BB? För jag fick inget när jag blev medlem... men jag har inte bf förrän oktober.
  • EmmaMag

    Second hand är kanske ett bra tips ja! Jag har tittat på tradera men jag tycker inte att det blir billigt där.. inte heller blocket är speciellt billigt. Då är det mer värt att köpa nytt på ullared eller så.

Svar på tråden Gratis bebissaker?