• many87

    någon mer som inte får tag i Pergotime?

    Blir så trött... förra månaden fick jag jaga pergotime, och fick då dom sista två askarna från ett apotek här i närheten nu denna månaden har jag letat efter dessa tabletterna på 10 olika apotek... å ingen har dom dom e restade överallt... så nu är de bara å skita i tabletterna denna månad då Obestämd 
    Någon mer som haft svårt att få tag på pergotime???

  • Svar på tråden någon mer som inte får tag i Pergotime?
  • Hjärtefröjd

    Jag ringde typ 30 apotek i Sthlm i fredags, men ingen hade det inne. Sen fick jag tag på en kvinna i kundtjänsten hos Kronans droghandel som erbjöd sig att söka i hela Sverige. Efter någon timme återkom hon och sa att hon hittta två paket i Malung. Så jag hade nog sjuk tur!

  • A G

    Gjorde samma sak i fredags, ringde runt och det var Kronans droghandel som hjälpte till mest, de hittade också två askar till mig och som skickades till mitt apotek, fick dem och det var på håret att de kom i rättan tid, men annars hade jag fått vänta till nästa cykel.

Svar på tråden någon mer som inte får tag i Pergotime?