Någon med solsken att lysa upp med??
Hej
Funderar så de knakar, vet så klart att inget någon berättar behöver hända mej och att allt är individuellt, men vill bara höra om någon har en possitiv berättelse eller så att lätta upp mitt mörker med.
Jag fick för ca en månad sedan ett sent missfall i vecka 23, hade blivit gravid via ivf andra försöket, och då har vi försökt innan själva i drygt 3 år.
Ingenting kan nånsin ersätta mina små, väntade tvillingar. Men då jag har så svårt att bli gravid känns allt ändå ännu tyngre. Önskar bara att det ändå fanns en chans för oss.
Detta var ju vårt sista "gratisförsök" och man undrar ju lite om man kommer lyckas spara ihop till ett nytt, vilket vi ska jobba för, men ändå kommer det ju dröja ett bra tag och jag har så lite tid känns de som då jag fyller 38 snart.
Det jag nu undrar, finns de någon annan där ute som varit i liknande sits, men som sen blivit gravid spontant?? Kan tillägga att inga fel hittats på oss, och jag har sen innan 2 friska nästan vuxna pojkar, min man har dock inga egna än, förutom våra 2 fina änglar då förståss.
Allt känns bara så mörkt just nu och jag undrar bara om nån därute kan ge mej en enda gnutta hopp, vet som sagt att det är så olika och att bara för de hänt andra behöver de ju inte ge mej den turen.
Vill bara har lite ljus och nån lite solskenshistoria i mitt mörker.
Kram alla där ute