Hallonmun skrev 2010-12-18 23:09:12 följande:
haha! toapapper! näsdukar kanske? Tvålar? Tanborste

Ljus
nyckelring, som man lägger in några bilder i... (finns sån som funkar som digitalfotoram med usb)
Hahha ja kanske det! Tandborste?
det där med nyckelringen var ju coolt, vad hittar jag det?
Linda1976 skrev 2010-12-18 23:09:51 följande:
Ska det vara samma sak?
Det finns ju massor med saker på
coolstuff.se eller designtorget.
Kanske en snygg kortlek, eller en sån där plupp man sätter ovanför vasken som man kan klämma fast disktrasan i. Eller snyggt grytunderlägg i silikon. Eller doftljus?
Men jag hinner väl inte få hem nåt jag beställer från nätet?
Lalune2 skrev 2010-12-18 23:10:08 följande:
En liten tomte? Ros?
Om du gillar att pyssla så finns det jättefina glashjärtan på Panduro med snören i som man kan måla med färger, glitterlim osv. De blir väldigt fina när de hänger i granen t ex. Ett paket med sex stycken kostar 49 kr.
Minimalt pyssel men blir verkligen fint.
Nee jag har inget tålamod o pyssla.... men kanske en liten tomte??
vackrastarflow skrev 2010-12-18 23:13:38 följande:
Jysk sålde förra året små smällkarameller, där det ligger en överraskning i varje. Vet dock inte om de har de kvar. Jag har från förra året som jag tänkte lägga ut på tallrikarna i år.
Andra tips: en annorlunda julgranskula till var och en. Åhlens har massa olika fina, även Rusta har annorlunda kulor. Kan bli kul med personliga julgranskulor
Vars en liten duschkräm eller badkulor.
Olika muggar.
Det beror ju också lite på hur mycket det får kosta

Julgranskulorna var ju en rolig ide!! Även muggar! Tja eftersom alla får julklappar ändå så tänkte jag bara på nåt billigt, lite roligt
Linda1976 skrev 2010-12-18 23:16:28 följande:
Badbomb från lush
snygga servetter
nyckelringar
pappersnäsdukar med fina motiv
minipussel
vad som helst från Lagerhaus
Mycket bra tips där, tack
Jättebra grejer från nätet men kan det verkligen komma fram i tid??? typiskt mig att vara ute i sista minuten...