• EldHav

    Bästa dockan för 4åring???

    Min dotter fyller 4 år om ett par veckor, och hon önskar sig bla en docka som kan prata. Det verkar ju finnas en del sorter och märken att välja mellan, och det är ju typ omöjligt att veta vilka som är bäst?!

    Så nu vänder jag mig till den bästa andvändarpanelen jag vet Vad tycker ni?? Den ska gärna va verklighetstrogen, och inte för mycket liksom, gärna under 400 kr. Tack på förhand!!

  • Svar på tråden Bästa dockan för 4åring???
  • viseversa

    Skrållan? Men den är ju så satans ful. men det kanske inte din dotter tycker?

  • tindistar

    Vi ska ge vår dotter Skrållan när hon fyller 4. Det finns även "talkasetter" man kan köpa till extra så hon säger fler meningar.

  • uniMog

    Skrållan eller lillasyster lillan

  • EldHav

    Oooo, tackar!! Ska kolla på dem

    Kom gärna med fler förslag, o berätta gärna vad som är bra/dåligt med de olika!

  • viseversa
    EldHav skrev 2011-01-07 20:03:49 följande:
    Skrållan va ganska ful faktiskt....
    I know!! Äntligen någon annan som tycker det är en gräslig docka!!
  • EldHav

    Ja, det är ju inte en söt stilla docka hon önskar sig... SÅ det blev en Baby Annabell. Kostade 349 kr, och såg ok ut. Kläderna ska jag sy själv, och blöjorna köpte jag på apoteket, de kostade mig 47 kr för 25 st. Dockans blöjor i affären kostade 69 kr för 5 st!!! Helt galet!

Svar på tråden Bästa dockan för 4åring???