seriös uppfödare av blandras katter
Det ska finnas en sk seriös uppfödare av blandras katter som har en hemsida, men jag kan inte hitta den.Någon här inne som vet?
(Hon ska bl.a. ha ragdoll och snöbengal blandningar)
Det ska finnas en sk seriös uppfödare av blandras katter som har en hemsida, men jag kan inte hitta den.Någon här inne som vet?
(Hon ska bl.a. ha ragdoll och snöbengal blandningar)
Det finns inga seriösa huskattsavlare.
Det är bara trist att de tror det.
Jag skulle aldrig bidra till något sådant. Det finns renrasiga ragdolls och renrasiga snöbengaler.
Absolut inte, därför jag skrev sk:)
Jag ska inte köpa katt av henne, men har hört så mycket om denna hemsida men kan inte hitta den själv.vill stilla min nyfikenhet!
Någon som vet???
Varför blandar man medvetet två rasrena katter från olika raser med varandra?
Ingen är seriös som håller på med huskattsavel!
Såsom jag har förstått det så är det en tjej som har blandraser och någon enskild renrasig katt. Dessa parar hon lite hur hon vill, hennes hemsida ska var upplagd precis som en seriös, med planer, kullar och gör allt som man ska med kattungarna..Hon gör alltså allt rätt, om man bortser från att hon medvetet avlar fram huskatter.
hittar inte sidan dock:( Kan väl iofs hoppas att hon lagt ner
Aha, du menar den galna kärringen nere i Helsingborg?
Men den här kärringen är inte klok. Men vad jag vet så har denna inga snöbengaler. Däremot säljer hon ragdollkorsningar. Tyvärr minns jag inte namnet på sidan men kan återkomma när jag har luskat lite.
får du gärna göra:)
Jag är också nyfiken! Jag vet en backyard breeder som korsar MCO och RAG men hon håller till i Jämtland tror jag. Eller Härjedalen? Hmmmm... nu blev jag osäker.