Magen sjuk på morgonen, 7 månader nu :(
Hej. min mage har varit dålig i ca 7 månader.
Vaknar på morgonen och allt känns bra i några minuter, sen börjar det bubbla och har då en del gaser.
inom en halvtimme måste jag gå på toa för det värker i nedre delen av magen, ibland jättemycket. Men när jag varit på toa så försvinner värken och jag mår bra igen hela dagen.
(är laktosintolerant)
Har varit hos läkaren ett otal gånger som säger: nja jag vet alltså inte vad det kan vara, men jag skriver ut mer primperan åt dig så ska det nog hjälpa.
Har även lämnat mycket prover, Det som visa något var, järnvärdet låg på 114. och mina vita blodkroppar låg långt under gränsen, 2 nånting. han misstänkte leukemi men avfärda det med ett blodprov till.
Jag har gjort gastroskopi u.a och väntar på en koloskopi.
Är så frustrerad över detta. Vill kunna vakna en morgon och ligga kvar i sängen och mysa med sambon men det går bara inte.
Magen blir lite sämre om jag äter hembakta bullar, bönor,lök. men så har det varit i hela mitt liv.
någon som har samma och fått svar från sin läkare om va de kanske kan vara??