• Bebbe2006

    (Stor) Tygaffär sökes i Nacka eller söder om söder

    Ohlssons tyger i Sickla känner jag redan till - och  kan utantill.

    Vill ha tips på välsorterade tygaffärer som har många tyger att välja mellan i olika prisklasser. Gärna i Nacka, men även längre söderut.

    Tack!

  • Svar på tråden (Stor) Tygaffär sökes i Nacka eller söder om söder
  • pysselpussar

    Har inte helt hundra koll på hur söder det är men i Haningen finns Tyggrottan. Och i Sundbyberg finns nån som jag inte minns vad den heter.... Hoppas det va nåt vettigt Bor inte i Stockholm så min lokalkännedom sviktar något


  • Bobbylina

    I Sickla har du ju Ohlssons tyger!


    *Melwin*Elias*Evelina*
  • PrincessOfIce

    Panduro har lite tyger liksom Åhlens.. Visst de är inte inriktade på tyg men vissa kan vara riktigt fina..


    En gång i tiden fanns det en i Saltsjöbaden men jag kan inte hitta den när jag googlar så den måste ha försvunnit tyvärr..
    Har du kollat utåt Gustavsberg? Där ute kan man oftast hitta en massa kul som man inte hittar någon annanstans till ett hyfsat bra pris..


    Tygvaruhuset som fanns i Sickla förut håller numera till i Veddesta i Järfälla.. Kanske kul att åka dit?


    Hoppas du hittar lite roliga tyger.. :)


Svar på tråden (Stor) Tygaffär sökes i Nacka eller söder om söder