Möhippa, tips!!
Skriver å en väns vägnar.
Hon och en annan tjej håller på att ordna en möhippa till en tjej, vi kan kalla tjejen S. S vet att det ska bli en möhippa men vet inte när och ser väldigt mycket framemot detta. De som anordnar möhippan har lagt ner otroligt mycket jobb på att få ihop detta och göra S glad. Problemet nu är att många av S vänner säger att de inte har möjlighet att komma på möhippan och några av de som tackat ja har nu dragit sig ur för att de anser att det blev för dyrt.
De är nu bara 5 pers kvar och har då ingen möjlighet att ha råd med alla planerade aktiviteter.
S kommer bli otroligt besviken, både för att det fattas folk och för att aktiviteterna inte kommer bli så som hon önskar.
S är en superhärlig tjej men hon har starka åsikter och ganska höga krav.
Hennes två brudtärnor som ordnar möhippan sliter verkligen ihjäl sig men kan inte ordna det bättre än vad de redan gjort. Och de kan ju inte rå för att många tackat nej (redan från början)
S gillar äventyr såsom 5-kamp, vattenskidor, bergsklättring o.s.v. men allt sånt där har dom inte råd med. Så för att försöka avrunda det hela så undrar jag om ni kan ge tips på roliga, äventyrliga aktiviteter i SKÅNE, som är gratis eller kostar väldigt lite?