• Thealea

    någon som använder barnvagn från 70-talet??

    hej jag ska köpa en kombibarnvagn från 70-talet, någon som har en sådan?? och bild??

  • Svar på tråden någon som använder barnvagn från 70-talet??
  • Änglatuss

    får tipsa dig om tua85:a fina vagn *skvallra*

  • Änglatuss

    visserligen en 82:a men skitsnygg ju

  • Änglatuss

    visst är den
    de är fint med gamla vagnar, hade jag inte köpt den jag har hade jag velat ha en gammal!

  • Thealea

    ja jag tycker också äldre vagnar är fina, sån charm över dom. och nu när jag äntligen har hittat en för bara 200 kr så måste jag slå till =)

  • Änglatuss

    ååh spännande, har du bild på den??

  • Thealea

    nej jag har ju inte det =(

  • Stiina

    Vi hade min gamla vagn från 69. En Suithun. Vi körde tills det inte fanns något kvar av gummit på hjulen. Det var nog den enda nackdelen. Hög och bra med fint "rull" och supersnygg förståss. Nu har vi en ful Emmaljunga - 02 som får punka hela tiden. Inte mycket bättre det.

  • Bri

    Vi har en Emmaljunga från -79. Har bild i mitt krypin på liggdelen, använder sittdelen just nu, men har inte lagt in någon bild på den än.

  • Thealea

    Bri: åhh vilken snygg vagn du har =), blir avis

  • Bri

    Tack! Vi är supernöjda med den och Hanna verkar trivas bra i den med!

  • Lallan

    Vi har en liknande vagn som Tua85 har som vi mest använt som extravagn och som säng när vi har varit borta. Sonen sover fortfarande bra i den trots att han är 15 månader. Vagnarna var lite rymmligare förr. Bild finns i galleriet.

Svar på tråden någon som använder barnvagn från 70-talet??