Sy/virka/sticka katt till doppresent?
Jag skulle vilja sy, sticka eller virka en katt till kompisens kommande bebis och tar tacksamt emot tips på modeller och mönster.
Jag skulle vilja sy, sticka eller virka en katt till kompisens kommande bebis och tar tacksamt emot tips på modeller och mönster.
Dessa söta katter hittade jag
http://www.hemmetsjournal.se/hj/Reportage.aspx?id=21772
Tack! Jag såg dem, men skulle vilja hitta någon lite mer arbetad katt, gärna med långa ben som är mysiga för barnet att pilla med. Barnet är beräknat till mars, så jag har gott om tid att bestämma mig
www.kostenlose-schnittmuster.de/category/kinder-baby/stofftiere/
massor med roliga gosedjur (pa tyska men det är inte sa svart att räkna ut vad som ska göras)
www.peppiclip.de/BastelnPuppen1/html/haschen.html
med andra öron kanske?
En virkad hjärtekatt kanske?
hjartekatten.blogspot.com/
Ok, ingen katt kanske. Men elefanter är ju också söta!!
http://www.stoffochstil.se/Katalog/Monstre.aspx?group_id=4939
Tipsy tessie virkar verkligen fantastiska saker! Mössor ochtofflor och väskor och ugglor. Kanske kan hitta något i hennes superinspirerande blogg?
http://tispsytessie.blogspot.com/search/label/virkning?updated-max=2010-05-19T13%3A08%3A00%2B02%3A00&max-results=20