Var kan man köpa träskor till barn?
Är på jakt på träskor till mina tjejer (17mån och 3.5år). Var kan man hitta snygga träskor online (eller i butik i sthlm?) till bra pris?
Är på jakt på träskor till mina tjejer (17mån och 3.5år). Var kan man hitta snygga träskor online (eller i butik i sthlm?) till bra pris?
Finns väl i en normal skobutik? i en del av dem i alla fall. Brukar var en halv hylla längst bak, längst in. Inte det populäraste att ha på fötterna längre.
Jag kommer inte ihåg vad butiken hette där jag köpte i somras. Kan ha varit Eurosko. Eller Scorett.
Ok. Bor i USA och vill köpa till barnen.. alla ungar på vår svenska förskola har träskor så mina vill ju också ha :) Ska hem till sverige om några veckor, kollar då. Hoppas de finns även fast det är mitt i vintern.
www.falsterboden.se, lite annorlunda kanske inte för alla men man kan beställa personliga motiv och med namn, vi köpet alltid i hennes butik i Skåne men hon kan säkert ordna med leverans
Tror barntofflor är ca 200-250 kr för standardmotiven och extra om man vill ha ett personligt motiv, glöm inte att be om att få namnet på sidan av skon. En mycket bra present till både barn och vuxna i alla åldrar, vi har fått målat allt från en väns hus till piratmotiv.
Vuxen tofflor med specialmotiv och namn på sidan kostar 590 så barntofflor är betydligt billigare om man väljer ett standard motiv. Lycka till!
På webshopen står det 429kr + 30 för namn.. så det blir ju lite dyrare.. men ska kolla vidare.
Oj det var det värsta, trodde inte att barntofflorna var så dyra! Hoppas du hittar några andra som kostar lite mindre.
Mohedatoffeln skickar inte utanför Sverige från sin webshop:
http://www.mohedatoffeln.com/
Men det kanske går att ringa till dem och få en specialleverans?
Annars verkar det bästa vara att du handlar dem när du kommer till jul. De finns ju tillgängliga på de flesta web-butiker som levererar inom Sverige om du vill ha dem till din tillfälliga adress över julen.