Triss-skrap i TV!
Hur förbannat svårt ska det vara att bli GLAD när man vinner pengar i TV?! Allt som inte är högsta vinst verkar ju kunna vara skitsamma. 9/10 som vinner de lägre summorna ser fruktansvärt sura och otacksamma ut. Fan ryck upp er!!
Hur förbannat svårt ska det vara att bli GLAD när man vinner pengar i TV?! Allt som inte är högsta vinst verkar ju kunna vara skitsamma. 9/10 som vinner de lägre summorna ser fruktansvärt sura och otacksamma ut. Fan ryck upp er!!
De kanske är fruktansvärt nervösa därav bister min?
Jag håller med dig TS ,det är riktigt enerverande!!!! Det där brukar jag också störa mig på.. Visst kan de vara nervösa men vad faaan ett leende kan de väl dra fram...grrrrr
Hahaha, jag håller med! Jävla nötter. Jag kan ta de där pengarna eftersom du inte är så glad, liksom.
Vad vet du om de är glada eller ej? De är väl nervösa, och sen är de svenskar, och då beter man sig inte som en amerikan och ställer sig upp och vrålar.
Jag tror oxå att det är för att dom är nervösa
De kanske har råkat ställa in sig på att vinna en högre summa och då kan det ju vara lite ledsamt när de bara vinner typ 50.000. Det är svårt att undvika att drömma, antar jag? Men visst borde de kunna försöka hålla god min och se lite glada ut.
Jag hade själv inte blivit överlycklig om jag vann 50.000. Det hade såklart varit jättetrevligt (och jag hade definitivt inte blivit ledsen) men i min värld är det såpass lite pengar att det inte är något att gå i taket för. Det, i kombination med att jag inte är typen som hoppar omkring och skriker sådär i allmänhet, kanske skulle få folk att tro att jag är otacksam även om det inte stämmer.
Det väl så att den där "överaskningsglädjen" har man ju redan fått när man skrapar lotten. Det är då jag skulle bli superglad för att vinna 50 000, hoppa runt och tjoa en stund och börja planera resa osv. Vid skrapet i TV vet man att man vunnit 50 000 minst och det skulle bli konstlat att slänga dit något överaskat "oh, jag har vunnit 50 000, wow, helt fantastiskt"-beteende då.