• fitnesstjej

    Är Uniq One en bra och prisvärd hårprodukt?

    Min frisör rekommenderade mig en produkt som heter "Uniq One" och tydligen är någon slags all-in-one-treatment. Det sägs att denna enda produkt motsvarar effekten av 10 olika andra eller något sådant.

    Är det någon på forumet som testat eller använder den? Gör den skillnad för håret ? Är den värd de ca 150kr som den verkar kosta på de flesta ställen?  Vanligtvis brukar frisörrekommendationer vara bra men samtidigt vet man ju att de vill sälja också. Obestämd   


    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-01-04 06:20
    .. ingen som använt/provat denna produkt?!
  • Svar på tråden Är Uniq One en bra och prisvärd hårprodukt?
  • chado92

    hej! 
    ojdå lite sent svar på detta men har testat UNIQ 1 leave in treatment coconut spray och den är jättebra att ha i håret efter att man tvättat det. Mitt hår blir ofta väldigt svårt att reda ut men sprayar bara lite av detta och kör fingrarna genom håret några gånger så är tovorna borta. Luktar jättegott dessutom :) 

Svar på tråden Är Uniq One en bra och prisvärd hårprodukt?