Medel mot vårtor som fungerar och som är billigt
Efter ungefär 13 år med fotvårtor som smärtade och gjorde det svårt att gå så var jag ganska uppgiven. Jag hade provat vårtmedel, vårtplåster, frysning hemma och säkert någon mera metod som jag glömt bort. För ganska exakt ett år sedan besökte jag en hudläkare som menade att det inte fanns något att göra förutom att hålla huden mjuk. Han berättade också att frysning hos läkare är en mycket smärtsamt metod men tyvärr ofta utan ett lyckat resultat.
I knappt 3 månader nu så har jag applicerat Acetocaustin på mina tre stora och envisa vårtor. Jag har badat fötterna, skrapat bort gammal hård hud och därefter applicerat medlet. Och - det här trodde jag aldrig att jag skulle kunna säga - de är nästan borta!!! Jag räknar med att behöva behandla året ut och att de sedan ska vara ett minne blott. Nu kan jag till och med ha klack på mina skor utan att det gör ont längre!! =)
En sak är säker: ser jag minsta tillstymmelse till vårta igen så kommer jag att ge mig på den med Acetocaustin från www.verruca.se direkt, och jag kommer definitivt att rekommendera produkten till vänner och bekanta.
Tusen tack för ett vårtmedel som faktiskt fungerar!!!