Om man INTE vill ha en tavla ovanför soffan- vad kan man ha då??
Lite tips, gärna bilder om nån har. Står helt still här
Lite tips, gärna bilder om nån har. Står helt still här
en spegel e ju klassiskt...då blir hela rummet mkt större eller gör en variant på tavlor, sätt upp ett snyggt tyg över en "platta" häfta fast tyget så blir det som ett litet konstverk
Väggljusstakar?
En hylla med något fin på?
Spegel tänkte jag lite på...
Hylla var ju en bra ide
Mer mer
vi har en hylla. Man ser inga konsoller utan det är bara en bräda på vägg typ
Vi har två stora tavlor, av gamla fönster hemmifrån. Tyvärr inga bra bilder på det.
Ganska likt tavla, men ett fint tyg kan man hänga upp.
Eller nån form av skulptur, eller kanske lampor?
Små hyllor som man kan arrangera med olika saker på.
Var hem till ett par som hade en uppstoppad gädda på väggen, inte så fint, men helt klart annorlunda.
de hade i tidningen Vi i Villa som kom nu i veckan att man kunde göra en egen lampa av en bit tyg, plexiglas och en träram.
Ska jag göra när vi sak göra om vårt sovrum *mys mys*
Tror jag ska satsa på hylla faktiskt
Men vad ska man ha på den, LITE prylar eller vad?? Tänker, hehe
Vi har en jätte snygg ljusstake ( tycker iallfall jag) ovan för ena våran soffa. Den finns att se i mitt galleri
Måla i en annan färg just bakom soffan (som en fondvägg men inte hela väggen utan bara så bred som soffan är om du fattar)
Hänga ett snyggt tyg som en fondvägg bakom soffan är också jättefint.
Köp en tavellist, du vet en sån där som man "ställer" tavlor på (tror det heter så) och sätt upp över sängen. Där på kan du sen ställa enkla ljuskoppar med värmeljus i. Enkelt och jättefint