Yrsel osv.. :/
Jag är nu gravid i v 34 (33+2) och har sedan nån vecka tillbaka fått flera yrselattacker.. Jag blir yr, darrig, kallsvettig och illamående. Får även en kansla av att jag sitter utanför kroppen på nåt vis.. :( Till en början så hjälpte det att äta nåt, men nu håller det i ändå. Har provat både socker (choklad osv) och riktig mat.. Men det funkar liksom inte.. Hela kroppen känns tung och jag måste lägga mej. Nån som vet varför det blir så? är det normalt? nån som haft lika, vad gjorde ni som hjälpte?
Illamående är jag mest hela tiden (ungefär som i början) Men jag antar att det är för att bebisen tar plats, så det är normalt.. Men när jag får dessa "attacker" så, ja, det är fruktansvärt..
Ska prata med BM om det på måndag då jag ska dit, men är det nån som kan ha idéer om ad det beror på?
Bebis sparkar och hickar varje dag, så jag tror han mår bra, men jag gör det inte. :(
Sen en liten parantes, vaad gör man åt myrkryp i benen, förutom att sparka killen gul och blå innan man somnar på nätterna ? :P