• Snowman911

    Ung ensam pappa

    Hejsan! Jag är en kille på 21 år har en dotter på 2 år, delad vårdnad, men har varit ensam en tid nu. Har ett bra jobb osv men jag vill dela mitt liv med någon? Ingen tjej vill ha en kille med barn iaf inte i min ålder! Undrar om de finns någon tjej här!? Ensamstående ung mamma eller vad som helst! Skriv gärna något :(. Mvh ensam kille


  • Svar på tråden Ung ensam pappa
  • Mrs Onedin

    Verkar konstigt - finns ju massor med unga tjejer i din ålder som också är ensamföräldrar! Jag tror också att det är bäst om personer som redan har barn slår sig ihop med varandra, eftersom de har mer förståelse för att ett barn måste få ta upp de resurser det tar, så att säga.

    Du är ju så ung, att du och en jämnårig ensam mamma har hur mycket tid som helst på er, att skaffa gemensamma barn och knyta ihop alltsammans till en familj! 


    What might have been...
  • Snowman911

    Tack! Jag håller med dig! Men de värkar inte finnas :(

  • Mrs Onedin
    Snowman911 skrev 2012-11-21 06:38:34 följande:
    Tack! Jag håller med dig! Men de värkar inte finnas :(

    Jodå - du är på rätt sajt!!!
    What might have been...
Svar på tråden Ung ensam pappa