Anonym (Antistympning) skrev 2013-04-17 21:05:38 följande:
Nej det går inte att jämföra att stympa en kroppsdel med att putta in silikonkuddar som går att ta ut igen. Däremot är det jämförbart att klippa bort för stora blygdläppar med manlig omskärelse.
Om min kvinna vill ha en omskuren man skulle jag kunna överväga det men för egen del så tycker jag att det finns bara nackdelar. Jag tvättar mig alltid innan sex så hygienen är inget argument. Tvärtom är det en nackdel när manrunkar/blir avrunkad eller avsugen att det inte går att ta lika långa drag med handen. Jag har haft flickvänner som var vana vid omskurna kukar och de var helt klar sämre på att suga och runka.
Vi har vant oss vid att se omskurna kukar för de flesta porrfilmerna kommer från USA där de flesta är omskurna så många tycker därför att det ser mer estetiskt attraktivt ut men jag tror det bara är en vanesak.
Du skämtar väl att du jämför att ta bort en förhud med könsstympning? Du vet väl om att ta bort förhuden är ett enkelt ingrepp?
Märks du är en jävligt bortskämd karlslok med din skeva bild. Sorgligt vad det moderna "kyss-männens-rövar" samhälle har gjort mot en del män