Hur lång sommarlov får ert barn som är hemma med bebis?
En fråga bara- Hur lång sommarlov får ert barn som är hemma med bebis?www.mybabydolls.blogg.se
Oj, skickade iväg frågan för fort.
Menade- hur lång sommarlov får ert barn som är på förskolan, ni som är hemma med bebis?
www.mybabydolls.blogg.se
Vi kör 6 veckor , längre tror jag inte hon fixar utan ny inskolning .....
Förra sommaren när lillebror var knappa halvåret och storebror 2,5 så var han hemma 5 veckor.
Denna sommaren har han 6 veckor ledigt. Lillebror skolas in direkt efter sommar uppehållet på dagis är det tänkt, men om han inte skulle göra det så skulle storebror vart hemma 1-2 veckor till.
Både förra sommaren när lillebror kom (efter 4 veckor) och denna blir det 8 veckor sommarlov för vår tjej som blir 4 i höst.
För vår 2.5 åring blir det 7 veckor.
Sex veckor får vår 4,5-åring. Förra sommaren fick hon tio - det var alldeles för många!
Förra sommaren blev det ca 2 månader. Var även ledig 2 månader i julas så i sommar blir det bara 6 veckor tror jag....
9 veckor tar vi ihop sen återgår vi till vardagen lite innan det är dags för lillebrors inskolning och för mig att börja arbeta igen.
9veckor
Han blir hemma från 1 juni tills skolan börjar i slutet av augusti, då han börjar sexårsverksamheten. Hela vår familj är hemma från midsommar och framåt, tills jag börjar jobba då i augusti och vi hittar på saker varje dag.