Helly skrev 2013-06-03 09:48:54 följande:
Turkiet är inte jättebilligt, men om du äter allt på hotellet så klarar du dig med att shoppa souvenirer och kanske göra någon daytrip. beror väl helt på vad du vill shoppa? Lite får man ju räkna med, lite glass om man lämnar hotellet, och souvenirer.
personligen tycker jag att all inc är dötrist, eftersom man blir så låst till hotellområdet. man vill ju inte betala dubbelt för maten, så att säga.
Jag har endast läst bra om vårt hotells mat och det är ett litet hotell som ligger mitt i stan, men förstår vad du menar. Dem stora jätteanläggningarna verkar jättetråkiga just pga den anledningen. Vi tänkte ta med 3000 kontant och ha 5000 på kortet. Sedan får vi lön båda två när vi är där nere.. Jag hoppas de räcker, jag vill shoppa mycket kläder och så..