• Anonym (orolig)

    missfall? symptom

    Hej. kan börja med att jag plussade i måndags. igår började jag blöda, fick först en brunaktig flytning som gick över till klar rött blod. min fråga är hur snabbt försvinner graviditets symptomen, tex ömma bröst och illamående?

  • Svar på tråden missfall? symptom
  • Anonym (orolig)

    Ingen som vet hur länge symptomen är kvar?

  • Anonym (...)

    Jag fick en brun flytning på dagen, på kvällen började jag blöda klumpar och nästa eftermiddag var alla symptom borta. Jag hade ioförsig bara trötthet och ömma bröst.

  • Anonym (orolig)

    Ok jag började som sagt blöda igår men har fortfarande alla symptom kvar. Ont i brösten, illamående samt morgon kräkning

  • Anonym (...)
    Anonym (orolig) skrev 2013-11-21 18:17:17 följande:
    Ok jag började som sagt blöda igår men har fortfarande alla symptom kvar. Ont i brösten, illamående samt morgon kräkning
    Det är ju iallafall positivt att du har symptom kvar! Ring gyn och be om en undersökning eller om du orkar vänta någon vecka och ta ett nytt gravtest.


  • Jayt

    Jag började blöda väldigt mycket på en gång, dagen efter var alla symptom borta

  • Anonym (orolig)

    Testade negativt idag efter ca 3 koppar kaffe. Har dock fortfarande ont i brösten men ingen kräk känsla

Svar på tråden missfall? symptom