• Happy14

    Kelly, Chloe, Li, Grace, vilket namn??

    Jag gillar dessa namnen men vill inte ha något för konstigt namn, men heller inte något vanligt... Hjälp! Vilket namn gillar ni bäst av dessa?


  • Svar på tråden Kelly, Chloe, Li, Grace, vilket namn??
  • Ful Anka

    Va? Inget av dom är bra på en människa. En båt kanske men, inte en liten tjej.

  • kerstinsdotter

    Kelly, Chloe och Li gillar jag. Grace kanske är lite svårare i Sverige. Hur ska det uttalas? Som engelska Grace? Om jag hade valt hade det blivit Kelly eller Chloe. Jättevackra båda två.

  • elyse

    Li, i så fall. "Gräjs" är inte så vackert (med svensk dialekt). 

  • aleakim

    Li tycker jag är jättefint


    BF: 17 april 2014. Efterlängtade lilla grabb
  • Happy14
    elyse skrev 2014-02-17 14:30:14 följande:
    Li, i så fall. "Gräjs" är inte så vackert (med svensk dialekt). 

    Nej jag har tänkt på det med...tyvärr!
  • Fenna

    Tycker att Grace är finast, men det fungerar inte så bra i Sverige. 

  • fluu

    Gör om Kelly till Keeva, Chloe till Clara, Li till Liv och Grace till Greta och jag är med ;) Nej, men det var inga namn i min smak. Chloe och Grace låter dessutom inte bra i Sverige. Li är ju inte helt ovanligt här dock så det funkar bra tycker jag.


    Jag är Narcissus, en fåfäng fakir SAVE ME KAIZER!
  • alx l

    Det beror helt på vad du heter i efternamn tycker jag! Alla namn är fina men jag tycker inte att det passar att heta tex Chloe Svensson. :)

Svar på tråden Kelly, Chloe, Li, Grace, vilket namn??