• Cissi1999

    Smyga in med han på hotell?

    En kille som bor långt bort ska komma hit och vi ska träffas. Han ska bo på hotell och kan man lyckas smita in i hans enkelrum och sova över några gånger? 
    Vi är bara ungdomar så är dom strikt med det???

  • Svar på tråden Smyga in med han på hotell?
  • Anonym (.)

    Ja, dom är strikta med det av flera anledningar. Dom vill så klart inte att folk ska bo gratis så dom går miste om pengar, i enkelrum får endast en person bo och dom måste ha koll på hur många som bor i varje rum av säkerhetsskäl om det skulle börja brinna eller liknande. 

  • Anonym (Qwe)

    Hotellet måste veta vilka som befinner sig i byggnaden om en utrymmning krävs.

    Varför inte vara ärlig? Sluta smyg och försöka sitta och smygsuga i ett hotellrum du inte betalar för.

  • jådåsåatt

    Är det inte ett väldigt litet hotell så har kvällspersonalen knappast koll på vilka som bor i enkelrum, det är ingen fara.

  • Cissi1999
    jådåsåatt skrev 2014-10-14 21:31:55 följande:

    Är det inte ett väldigt litet hotell så har kvällspersonalen knappast koll på vilka som bor i enkelrum, det är ingen fara.


    Dig gillar jag, de är nog ett rätt stort hotell
  • Anonym (morsan)

    Det är väl bara att pröva smita in, vad är det värsta som kan hända? Ifall de hejdar er och säger att du inte får sova över är det väl bara att ni säger att du inte ska sova över utan bara hälsa på. Agera som om du redan bor där så kommer antagligen ingen att hindra er.

  • Anonym (morsan)

    Men ni skyddar er väl!?!

  • Cissi1999
    Anonym (morsan) skrev 2014-10-14 21:36:18 följande:

    Men ni skyddar er väl!?!


    Amen självklart ;)
  • Cissi1999
    Anonym (morsan) skrev 2014-10-14 21:36:41 följande:

    ...ungdomar.


    Visst är vi mysiga!
Svar på tråden Smyga in med han på hotell?