Anonym (Kille) skrev 2014-11-03 08:21:58 följande:
Gör som min tjej gjorde igår. När barnen vaknat och hon lekt lite med dem och satt dem framför tvn så kom hon till sängen där jag låg och kröp ner. Hon tog av sig alla kläder på underkroppen och bad mig knulla henne. Hon var plaskvåt och det gick för henne och för mig ganska snabbt. Det jag vill säga är att överraska honom med att vilja ha sex, bjud på dig själv och ta initiativ. Jag uppskattade verkligen hennes initiativ måste jag säga. :)
Mmmm...men även den som har mest sexlust vill bli förförd med jämna mellanrum... låter på TS som att de båda har drabbats av tristess...hur ska man som kvinnlig partner få mannen till att blir en mer aktiv förförare?
Personligen skulle jag börja prata med mannen - mitt på ljusa dagen om hur jag upplever sexlivet...berätta om sådan som jag längtar efter att han ska göra samt fråga vad som han längtar efter!!
Och sen börja
överraska varandra
utirfrån det man kommer fram till!!