Känns som att mina ben vibrerar/skakar!
Har i flera veckor nu haft en känsla i vänstra benet som jag närmast skulle beskriva som en vibrationskänsla. Det är jättesvårt att koncentrera sig på någonting just nu, och börjar bli orolig eftersom det även spridit sig till högra benet (dock lite svagare), samtidigt som det är starkare i vänster ben.
Känns så fort jag sitter eller ligger ner. Om jag känner med handen på benet känns det inte, inte heller syns det, men känslan är stark. Känns som att det skakar eller vibrerar. Så detta är alltså inget som syns eller känns på utsidan, men för mig känns det påtagligt som att det är så.
Har varit till läkaren för detta två gånger men han kollade blodtrycket och några blodprover. Han ville inte undersöka det mer utan sa att det berodde på stress förmodligen. Men det här känns inte som något normalt symptom för stress väl? Börjar bli väldigt orolig!
Blodsocker är normalt, sköldkörtelns värden normala och blodvärdet bra det med. Är för övrigt 25 år gammal och tjej.
Någon som varit med något liknande?