JAG VILL INTE DÖ !!
Jag är väldigt ung (fortfarande i tonåren)
Jag har på de sistone tiden tänkt på hur det är att dö.
När jag ser på mormor och morfar blir jag rädd. Jag vill INTE bli gammal och jag vill INTE lida.
Jag funderar hela tiden på hur det är att dö och vad som händer efter döden.
Föreställ er att ni stänger ögonen och aldrig öppnar dom. ALDRIG ALDRIG nånsin !!! År efter år går förbi , det går 10 år, det går 20 år, det går 30 år men du öppnar aldrig ögonen. Tänk er när ni sover, föreställ er själva när ni sover och att aldrig vakna mer, ALDRIG nånsin !!
Åren går snabbt. När man tänker på vissa saker som hände 2014 (2 år sedan) så känns det som att det hände igår. Tiden går jävligt fort.
Jag undrar varför vi lever om vi ändå kommer dö. Visst, vissa har ett bra liv, dom är rika, har familj osv. Men det tar också slut, dagarna går förbi, man blir gammal och dör till slut. Och sen? Du får aldrig öppna ögonen mer och känna hur det är att leva.
Detta har påverkat mig ganska mycket. Jag kan inte sova. Jag gråter och har mardrömmar.
Jag funderar på att hoppa av skolan. Varför gå till skolan och lära sig saker när jag ändå kommer bli gammal och dö så småningom?
Att leva är så hemskt! Jätte hemskt! Jag klarar inte av att känna så här. Någon mer som gör det?