• Bergsan

    Lob eller inte?

    Okej ja jag och en vännina var på lyset i helgen. Polisen plockade upp mig men eftersom min kompis var mer städad så körde de hem oss.

    Frågan är nu är detta en LOB? Kommer soc att kontakta mig nu?

  • Svar på tråden Lob eller inte?
  • Vickan I

    Nej det var ingen lob. Ren service. Sedan kan polisen i praktiken skriva en SoL14 ändå till soc dock.

  • Bergsan

    Usch jag mår så dåligt över det. Hade ätit tok förlite den dagen! 3 glas vin på förfest och 2 öl senare så sa det bara smock i huvudet. Minnesluckor delux! Men är tacksam att jag fick sova hemma med min kompis.

    Vill verkligen inte att det blev en lob för jag har redan en sen 15 månader tillbaka (,förtjänade den verkligen) hade blivit nybliven singel och ville dränka sorgerna.

    Så dum man är, sa till min kompis att jag hade ätit dåligt och skulle dricka max 2 öl på krogen vilket jag gjorde men se hur det kan gå!

    Är 31 år och skäms som fan! Är så klart orolig för körkortet med.

Svar på tråden Lob eller inte?