• Domesticgoddess

    Tjejhelg i Göteborg, tips?

    Hej,

    Jag och några väninnor planerar en tjejhelg i Göteborg i maj och hoppas på lite tips.

    Spa, shopping och hotell har vi under kontroll men kvällens aktiviteter är vi osäkra på. Vi skulle vilja hitta en trevlig restaurang med uteservering, gärna med fisk och skaldjur och där man kan klä upp sig lite lagom utan att känna sig malplacerad. Funderar på Sjömagasinet men hoppas på fler förslag från er med koll!

    Och, vart kan man lämpligen gå efter maten? Blandade åldrar och livemusik eller terass vore det ideala, vi är mer åt vinbars än klubb hållet och vill inte känna oss som MILFar på jakt (är runt 40).

    Alla tips mottages tacksamt!

  • Svar på tråden Tjejhelg i Göteborg, tips?
  • cb66

    Skippa sjömagasinet, för tråkigt och för långt bort, kolla in Bon istället. Bästa hänget i stan är takterassen på Bellora.

  • Domesticgoddess
    cb66 skrev 2017-02-22 10:42:19 följande:

    Skippa sjömagasinet, för tråkigt och för långt bort, kolla in Bon istället. Bästa hänget i stan är takterassen på Bellora.


    Tack! Ska genast kollas upp:)
  • cb66

    Mr P på götaplatsen är ett bra ställa att starta upp med ett par glas rose

Svar på tråden Tjejhelg i Göteborg, tips?