Tankar om att bli med barn, heminsemination..
Säger redan nu, kan bli ett långt inlägg????
Vi har varit ihop i 4 år, har varit lite dramafyllt förhållande vilket slutade med att vi delade på oss men hittade tillbaka till varandra och vi har det bättre nu än innan. Lite tjafs som alla par men vi älskar varandra väldigt mycket och vi vill vara med varandra. ??
Vi har försökt att få ett plus sen maj. Hur lång tid tog det för er att plussa?
Vi använder clearblue ägglossningstester, har lyckats pricka in några stycken
Men problemet är att min sambo har svårt att få utlösning så han har inte gjort det på alla ägglossningar. Pressen blir värre för honom och påverkar honom psykiskt,
Jag har ägglossning just nu, försökte i två dagar men han får inte stånd och det påverkar honom också. Jag beställde hem krämer och något spray som ska hjälpa till
med stånd för han kan få morgonstånd och få stånd i vanliga fall. Men tror pressen är för mycket. Vet inte riktigt vad man ska göra.
Så vi har även börjat titta på heminsemination för då kanske han inte känner sig lika pressas. Någon som har erfarenhet av det? ????
Sen är det även mina vänner, i stort sätt har alla mina vänner bebisar. Min bästa vän ska få nu i januari och dom lyckades på första försöket och jag kände mig inte alls lika glad för henne som jag har gjort för mina andra vänner.
När vi alla träffas så är det i stort sätt bara bebisprat och jag mår dåligt och blir ledsen. Jag kan bara sitta där och le.
Vill inte känna så som jag gör och jag känner jag kan inte säga något heller.
Någon som känner likadant?
Behöver helt enkelt lite tips, råd och pepp.????
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2017-12-15 08:54
Inga frågetecken på om vi vill vara med varandra, blev fel????