Gullrankans skrev 2019-08-25 16:05:40 följande:
Hej!
Igår kväll upptäckte jag en mycket ljusrosa flytning i trosorna. Det har inte kommit mer blod efter det men är livrädd för att det ska vara början på ännu ett missfall, isåfall blir det här mitt fjärde :(. Har någon haft en liten blödning i början av graviditet utan att det har varit någon fara? Jag är i ca vecka 5+2. Tycker att ömheten i mina bröst försvunnit också :(. Usch, orkar inte med ännu ett missfall
Jag hade rosa, bruna och röda flytningar med sonen både i v 7 och v 9. Han är fyra år idag. Nu väntar jag nr tre och har haft rosa och röda flytningar från plusset till v 9. Har vart på tre vul och ett ul och allt verkar bra. Dock hittade de orsaken, ett koagel som sedan försvann. Är nu i v 16 och hoppas allt fortsätter gå bra.
Finns ju aldrig några garantier men den gången jag fick MA så hade jag inga blödningar. Hade jag inte direkt med dottern heller. Håller tummarna för dig!