Forum Missbruk - Känsliga rummet
Varje medlem är ansvarig för sina inlägg.
  • Är detta abstinens

    Sön 9 aug 19:46 Läst 0 gånger Totalt 3 svar
    Anonym (Hej)
    Visa endast
    Sön 9 aug 19:46

    Hej !

    Äter starka värktabletter. Oxynorm

    Panocod och ocycontin efter diverse operationer

    Ätit under längre tid , och har nu blivit rädd för tabletterna då jag mådde riktigt dåligt så har tagit mindre doser !

    Har ju skakningar , lite oro

    Tryck i öronen , huvudet och väldigt hög puls .

    Inte vanliga symtom som oro svettningar frossa diarré magont osv

    Har du upplevt andra symtom än ovan ?

  • Anonym (Hej) Trådstartaren
    Visa endast
    Sön 9 aug 19:50 #1

    Känner sånt obehag i kroppen / huvudet

    Kan inte förklara men jätte konstig

    Usch !

  • Anonym (Jonna­)
    Visa endast
    Mån 17 aug 13:56 #2

    Ja abstinensen kan yttra sig så. Finns många fler symtom på abstinens.

  • Anonym (op)
    Visa endast
    Mån 17 aug 14:29 #3

    Ja dte kan vara tecken på abstinens, men den där kraftiga abstinensen med diarre, kräkningar och smärtor i kroppen brukar först komma eller bli mer framträdande när man helt slutat med medicinen.

Logga in
Bli medlem
Svara i tråden...

Innehåll