Anonym (D) skrev 2020-12-26 09:17:17 följande:
Hej Ts!
Din ?konstiga fråga?, menar du om jag skulle uppfatta undergivenheten och sökandet efter en dominatrix som oattraktivt när det är uttalat?
Jag har ett yrke som innebär omsorg om andra, är chef och har under många år besuttit maktposition.
Observera: De eller den fråga som jag ställer, är inga frågesättande. Jag ställer frågor av ren nyfikenhet och menar absolut inget att jag ifrågesätter, utan frågar enbart för att få in kunskap och lära mig!
Jo, du nämnde om att du bli knässvag av att se en lång man. Men kan det inte vara som så att man per automatisk kan känna sig lite undergiven än överlägsen i sängen med en stor/lång man i sängen? Eller att man åtminstone har mer kontroll och makt för en kort man?
Angående min lustiga fråga: Jag undrar om en man skall vara hemlig med sitt intresse att bli dominerad, utifall att han utstrålar mesig eller dylikt som gör att man bara tappar intressent. Kanske mer spännande att man får veta om hans sexintresse långt senare i relationen? Eller kan det gärna dyka upp meddetsamma?
Finns det möjlighet att du kan dela med dig av ditt spel? Hur går kontrollen och makten till. Föredrar du eller åtminstone händer det ibland att du ''förolämpar'' mannen i sängen? Använder du gärna redskap så som piska och/eller handbojor. Eller kan du dominera utan leksaker?
Exakt hur dominerar du?
Anonym (Anonym) skrev 2020-12-25 22:18:37 följande:
.
Skulle inte du heller kunna dela med dig av spelet med att dominera? Om ni inte vill nämna i detalj, så är det okej. Utan ni berättar så långt ni känner bekväma med det.
Hur skall en man kunna tala om att han gillar sådant här intresse på bästa sätt? Liksom, så att det inte låter för snuskigt eller obehagligt på något vis.
För min del: Jag är en man som länge burit på denna intresse. Jag befinner mig på 1.61 cm lång och kvinnor som jag har haft och göra med, är lika långa som mig. Dock krävs det för mig en vis typ av personlighetsdrag eller något annat som gör att ''Det är den kvinnan jag vill bli dominerad av''. Jag vet inte själv exakt vilken punkt det gör att jag blir ''tokig'' i kvinnan. Men på rak arm kan jag säga direkt med en kvinna som kanske sitter högt upp satt i chef position. Och inte alls skall vara en FÖÖR bestämd ''sur-tant''. Då kan det istället bli tvärtom att jag totalt tappar intresse.
Befinner sig kvinnan i chef position, så kan det reda där bli någonting för min del, liksom att intresse dyker upp.
Jag har tyvärr aldrig haft möjlighet att utföra denna sorts sex. Dels att kvinnorna haft ett annat intresse och dels för att kvinnorna som man myst med, inte har fallit för mig om att de passar i den sortens positionen. Och då har man helt enkelt haft samlag på det ''vanliga'' sättet.
Men det hade varit väldigt kul om man fann någon. Ibland tänker jaga att jag skulle vara perfekt (Om man bara skall fokusera på längden och själva kroppen).
Nu när man haft denna intresse så länge, så vill man någon gång uppleva detta. Och inte genom anonymsex. Utan personkemi skall vara där, där man pratar med varandra och så.