Trång förhud vuxen
Träffar en man (38år) med sen sexuell debut.
Han blev opererad som barn för trång förhud.
Vid stånd så är ollonet täckt av förhud och han säger att de borde tagit bort mer vid operationen som gjordes när han var barn. Han säger att han inte kan blotta ollonet vid stånd eftersom det för ont om han försöker dra bak förhuden och att den då kan fastna.
Han kan dra tillbaka förhuden vid slakt tillstånd så att han kan tvätta ollonet. När han tvättar penis ser förhuden ut som en slags röd ring bakom ollonet.
Vid samlag är inte ollonet blottat så han känner inte så mycket samt att han är rädd att förhuden skall spricka.
Jag har ingen erfarenhet kring detta tillstånd med trång förhud.
Vid sexuell upphetsning så får han väldigt mycket försats och när han onanerar kant inte förhuden blotta ollonet.
Han funderar på att vända sig till en urolog då han inte kan njuta av sex fullt ut eftersom det kan göra ont, men är rädd att bli omskuren.
Jag har för mig att jag läst något om dorsalklipp sv förhuden, men hur det ser egentligen ut?
Tacksam för lite tips kring detta med trång förhud vid vuxen ålder.