Kan inte släpp min oro, kommer min sambo vara otrogen igen?
Min sambo ska iväg med jobbet på först en byggmässa och sedan vidare med kryssningsfartyg till Åland. Detta nu i slutet på månaden. Jag har självklart sagt att han får då jag aldrig skulle kunna tänka mig tanken av att hålla honom fast här hemma.
Men han har vid 2 tillfällen chattt med två andra brudar om att kunna dem och att han vill göra massa med dem, varpå ena skickade han filmer när han runka och bilder där han har stånd. Han har vid varje gång haft svaret att han inte vet varför han gjort som han gjort och aldrig ska göra om det. Senaste gången var oktober 2021.
jag kan inte låta bli att känna oro för denna kryssning och resa med jobbet. Vad tror ni? Kommer han vara otrogen på båten? eller kommer han faktiskt hålla sig?