Anonym (Two) skrev 2023-06-06 08:56:49 följande:
Hur är den perfekta kvinnan?
I en annan tråd så hyllas männen. Män som är händiga, stiliga, vältränade m.m.
Hur är kvinnorna som ni är tillsammans med?
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2023-06-06 09:03
Händig
Rolig
Intelligent
Fantastiskt sex
Härlig uppsättning muskler
Snygg
Charmig
Snäll
Omtänksam
Fantastisk pappa
Intelligent
Oerhört händig (kan bygga vad som helst)
Hälsosam, motionerar
Pålitlig
Han är perfekta mannen
Jag utgår från vad andra har sagt eller fakta:
-Händig: Inte tekniskt utbildad men klarar det vanliga i ett hem och med en bil, kan både löda kretskort, sekvensera DNA och köra produktionsmaskineri.
- Intelligenta män tycker jag är rolig, ja helt hilarious. Min chef är en av dem och han valde att dela rum med mig och inte övriga i gruppen.
- IQ enligt officiellt test= top 3%.
Tre personer hittills har sagt att jag är den mest intelligenta person de någonsin har träffat (men det är givetvis inte sant).
- Senaste sexrecension: "Jag kom så mycket så jag skämdes, har inte kommit så på år..."
- Lagom definierade magmuskler för en kvinna.
- Snygg: Så sent som igår sa en manlig läkare till mig att jag är en frisk och slank kvinna (förutom det jag var där för) och en man som packade sina varor i butiken kommenterade mig som "Oh, it was for that beautiful woman!" när min påse gick iväg på bandet så att han först misstog den för sin.
- Charmig: En av mina män kände sig smått kränkt när han ringde för däckbyte och fick vänta 2 veckor, varpå jag ringde samme man och fick tid dagen efter. Servicemän gillar mig och den som har hand om ens bil vill man hålla sig väl med, så klart! Senast jag hämtade detaljer hos en underleverantör till mitt företag då det var bråttom så sa en man att jag gärna fick komma dit oftare, haha (hade kort kjol och stövlar den gången).
-Snäll: Har lånat ut 3 mån hyresdeposition räntefritt till två förtvivlade personer senaste åren, skänker pengar månadsvis till utbildning av fattiga barn, har betalat julen för en okänd barnfamilj i närområdet 2022, skickat massa förnödenheter till Ukraina, skänkt till ukrainska flyktingar här i Sverige osv.
-Omtänksam: Masserar, köper alltid rätt sorts godis eller glass, lagar mat och kakor som folk har friat till mig över (flera tjatar om att jag ska öppna konditori), låter min man vara ifred när han bara vill relaxa vid datorn osv.
- Mitt barn är välanpassat, med höga betyg och ska nu gå vidare till universitet, så jag får väl tro att jag har någon liten del i det.
- Hälsosam: Springer/vandrar 15-30 km /vecka i perioder och älskar broccoli och annat grönt. Har aldrig rökt en cigarrett eller tagit någon olaglig drog, min hjärna gör mig hög väldigt lätt på att springa, äta chili eller dricka kaffe. Eller ha sex.
- Pålitlig: Generellt ja. Om jag inte är i tid är jag antingen död eller fast i trafik.
Jag är långt ifrån perfekt, men man får leta länge för att hitta någon som är som jag.