Samma här! Hatar att vara ny. Tar examen till sommaren och det känns jätteläskigt. I mitt gamla jobb var jag på toppen, nu börjar jag från botten.
Men när jag tänker efter, så började jag ju från botten på mitt gamla jobb också. Och tog mig ändå till toppen (menar inte att jag blev chef eller något men att jag blev en som kunde allt och som lärde upp nya och var nästan 100% säker i min yrkesroll, kunde alla moment och visste hur, när, var och varför saker skulle göras mm).
Mitt nya yrke är väldigt mycket nytt och det är i konstant utveckling och varje arbetsplats är olik den andre, så där har jag att bita i. Men rätt som det är kommer vi ju kunna våra nya roller, allas namn, hitta på arbetsplatsen osv.