• Anonym (kk)

    Känslor för sin KK?

    Jag har träffat en kille nu i över 3 månader. Som rubriken säger är vi i kk relation. De var han som sa han inte vill nått seriöst. Men upplever han ger konstant mixad singlar till mig ex beter sig som han vill ha nått mer eller som vi är ett förhållande. Jag vet att han gillar mig men de är ju också skillnad mellan att gilla nån och vilja ha nått mer. Jag har börjat få känslor för han och vill ha nått mer än vad de är nu mellan oss. Vad bör jag göra? Vad tror ni kan de vara så han har ändrat sig?

  • Svar på tråden Känslor för sin KK?
  • Anonym (Tyvärr)

    Tyvärr kan killar bete sig hur gulligt som helst även om det bara handlar om sex.

  • Anonym (Elsa)

    Har han blivit mer gullig eller har det varit samma nivå hela tiden? 

    Vad är det för dubbla signaler han ger dig? 

  • Jens76999

    Jag tror man bör försöka prata med varandra, ni är ju ändå två vuxna människor? Berätta hur du känner och hur du upplever honom. 

    då kommer du högst troligt få svar. sen kanske svaret inte är det du vill ha, det är ju en risk du får ta. men det blir ju inte bättre om du fortsätter investera dina känslor i honom och sen inser längre fram att det aldrig kan bli något mera.

    man ska vara rädd om sina känslor. har jag fått lära mig den hårda vägen. 

    hoppas att det löser sig Glad

Svar på tråden Känslor för sin KK?