Sexfantasier
Hej,
Min kille/särbo berättade för mig häromdagen att han när han handlar mat har han sexfantasier om kvinnorna han stöter på i affären. Blev lite ställd. överreagerar jag?
Hej,
Min kille/särbo berättade för mig häromdagen att han när han handlar mat har han sexfantasier om kvinnorna han stöter på i affären. Blev lite ställd. överreagerar jag?
är det bättre eller sämre att han fantiserar om kvinnor han stöter på utanför affären, på jobbet, i badhuset?
Kändes lite konstigt.
Han gör det alltså i affären när han handlar och ser kvinnor och inte hemma.
Det känns som en onödig sak att berätta.
Kändes lite konstigt.
Han gör det alltså i affären när han handlar och ser kvinnor och inte hemma.
Har du frågat vad han har för fantasier eller hur kom det upp öht?
Sant ursäkta. Blev ställd kände mig lite stött.
Han berättade också att han får stånd i affären när han fantasier om kvinnorna han ser när han handlar mat.
Jag kan väl erkänna att jag beundrar många kvinnor jag möter. Kanske inte just rena sexfantasier varje gång men ibland. Kan undra hur de skulle se ut i olika sexuella situationer, hur de skulle se ut o underkläder eller t ex hur det hade känts att daska till dom i rumpan. Många kvinnor har någon detalj som tilltalar mig vare sig det är vackra läppar, vackert hår eller höfter.
Hustrun hade nog inte uppskattat dessa tankar och därför berättar jag dem inte för henne. Är hon med mig har jag bara ögon för henne.
Sådär för nog del allra flesta män i olika grad. Däremot behöver man ju inte berätta om det, det är lite otaktiskt.
Ja, jätteklumpigt att berätta det. Men det är ju klart att människor i långa förhållanden kan bli sexuellt attraherade av andra.
Kan det vara så att han berättade det för att han vill ha lite mer variation i ert sexliv? Eller är han svartsjuk av sig och ville att du skulle "erkänna" något liknande, så att han kan hålla på att trakassera dig för det? Brukar han vara psykologiskt klumpig? Eller är han en elak typ?