Trött på dejting
Matchade med en kille på en dejtingsida för två veckor sedan. Vi gick snabbt över till Snapchat istället och fick bra kontakt. Både skrev och skickade bilder ett antal gånger per dag och han sa att han var glad att vi fått kontakt.
I lördags när jag skulle skriva till honom igen som vanligt så märker jag att det står att vi inte längre är vänner på Snap. Jag skrev ändå eftersom jag inte verkar vara blockad iallafall, men som jag misstänkte så har jag fortfarande inte fått svar och nu är det måndag kväll. Loggade in på dejtingsidan och då står det att han är inaktiverad där.
Varit med om liknande saker förut och blir så trött. Varför gör folk såhär? Hur svårt är det att skriva att man inte vill ha kontakt och gå vidare med personen? Antar att det bara är att glömma honom?