Inlägg från: JeanB |Visa alla inlägg
  • JeanB

    BF februari 2026 🌷

    Anonym (Enlitentillminsann) skrev 2025-06-26 18:18:34 följande:

    Hej! Hur mår ni? :) 
    Är det fler som vill haka på i facebookgruppen? Det är roligt att följas åt men jag tycker att det blir lite opersonligt härinne. Alla gör ju såklart som de vill, men det hade varit kul om vi blev fler 🥰


    Jag tror jag eventuellt kommer få missfall, har haft ett uteblivet missfall tidigare och har noll förtroende för mig kropp, men jag går gärna med tills vidare. Känner att jag behöver stödet.

  • JeanB
    Anonym (Ardnane) skrev 2025-06-28 16:43:54 följande:

    Vi hade också ett ma innan vårt första barn, förstår oron! Jag känner den nu också fast vi haft en graviditet som gått bra efter den.


    Men med största sannolikhet var det inte din kropp som förrådde dig utan att fostret aldrig hade kunnat utvecklas till ett friskt barn. Kroppen ville istället behålla längre än vad som var nödvändigt! Försök tänka att chansen är större att det går bra än att det inte gör det! Det är inga ökade risker för missfall för att man haft det innan 🙏❤️


    Tack för dina fina ord Ardnane ❤️ grattis till graviditeten
Svar på tråden BF februari 2026 🌷