Är det vanligt med ballongmage och frusen vid äl?
Har sedan jag fick ÄL för 3 dagar sedan en stor uppsvullen mage (jag är inte överviktig men magen ser ut att vara i 5:e månaden och jag fryser mer än jag brukar.
Är detta verkligen normalt?
För övrigt har jag jätteömma bröst och har "känningar" i äggstockarna (det pirrar till ibland och ömmar).
Kanske borde tillägga att innan jag fick ÄL (dag 17) så hade jag på dag 15 en äggblåsa som var 30mm.. har hört att det är ganska stort???
Är detta verkligen normala biverkningar?
En annan sak... testade en grej eftersom jag är helt ny: testade för ÄL och fick utslag 2 dagar i följd men tredje dagen blev det inte fullt utslag på stickan utan "som innan man får äl".
ÄR DET NORMALT???
Känner mig totalt fånig och okvinnlig som inte har så stor koll på det här, så hoppas verkligen någon snäll kan hjälpa mig.
Kram