CarolineK skrev 2011-02-11 19:26:41 följande:
En strumpa, hi hi!
Jag hoppas verkligen att det kommer att bli bättre. Jag ska till bm i början av mars så jag får fråga om det är "normalt". Berätta hur det går för dig nästa vecka!
Har varit på spec.mvc och träffat en läkare. Han klämde och kände och såg min uppbuktning och sa att antingen är det en inflammation som kommer gå över med hjälp av antiinflammatoriskt, nerv i kläm eller något annat.
Fick diclofinac utskrivet, skulle äta dem och hjälpte dem inte skulle jag vända mig åter när det hade gått 9 månader efter snittet. åt det 3 ggr/ dag i 2 veckor. Trodde de hjälpte den första veckan men icke.
eftersom det fortfarande inte har gått över och uppbuktningen är kvar och jag är öm så kommer jag få höra av mig igen. kommer då be om någon slags ultraljudsundersökning. för jag vill inte behöva skäras upp igen :(
hur går det för er andra?