• Cherrry

    80-tals tema vad ska man ha på sig =)?ider tack!

    hej ja och min man är bjudna på fest och det ska vara 80-tals tema. så nu är frågan vad ska vi ha på oss för roligt=)? är så dålig på ider så har ni några ider vad vi ska ha på oss???? så är dom väldigt välkomna =)

  • Svar på tråden 80-tals tema vad ska man ha på sig =)?ider tack!
  • maximum

    Skitstora glasögon.
    En vit blus nedstoppad i ljusa jeans  

  • La Lola

    Gå in på H&M o shoppa....nån storskjorta o leggings.....


    *mamma till Alma (maj 2000) och Hedda (mars 2009)*
  • killenkott

    tights med fothällor blus eller stickad tröja med axelvaddar och STORT bälte i midjan,Benvvärmare är ju nästan solklart ,i neonfärg .STORT halsband.

  • Aztero

    benvärmare, hockeyfrilla, stentvättade byxor, våfflat hår, pastelfärger, avlippt tröja, senilsnöre runt ett par färgglada brillor, blå mascara, baddräkt över ett par färgglada tajts.... det finns massor, gör ett googlesök med bilder på typ "80 talet"  så får du se många roliga varianter.

  • Cherrry

    Tack för era ider. Vad ska mannen ha på sig då???:)

  • Aztero

    midjekort kavaj med tillhörande stora kostymbyxor , gärna i någon ljus färg med rosa eller turkost inslag

Svar på tråden 80-tals tema vad ska man ha på sig =)?ider tack!