Ivf i Falun 2013
Någon fler som ska få hjälp i Falun? Hör av er, kan vara kul att dela erfarenhet,
Någon fler som ska få hjälp i Falun? Hör av er, kan vara kul att dela erfarenhet,
Jag testade negativt idag på rd 9. Trodde aldrig jag skulle bli så ledsen... Det känns hopplöst med min sambos skitspermier. Lycka till ni andra!
Hej!! Började spraystart den 26 september. Beräknad äp v.40 hoppas hoppas på tur även denna gång :)
Arg, less och jävligt förbannad sammanfattar mig bra just nu!
Jävla klanton, dom överstimulera mig och drar ut på att meddela det till efter kl 17 idag.
Tvungen att avbryta allt, skulle inte förvåna mig om dom dessutom räknar
detta som ett försök.
*morr *
Hej! Hoppar in lite här. Så tråkigt för alla som fått ett tråkigt besked och gattis till de som äntligen lyckats.
Jag om min man ska påbörja vårt 4:e försök i mitten på oktober vilket är både otroligt skrämande och förväntansfullt.
Vi ska göra den korta metoden så det kommer gå fort när den första sprutan väl är tagen. Vi längtar faktiskt till att få sätta igång igen.
Kramizen: på vårt första försök fick vi inget embryo tillbaka då inget av de vi hade klarade sig till et dagen och enligt läkarna räknas det inte som ett försök som hur är. Så jag tror inte att det räknass för er del häller. Eller betalar ni detta privat?
Hej allihop! Testade i morse, - negativt. Så känner mig lite ledsen idag! :( Nu orkar jag inte göra fler IVF:er Men jag är glad samtidigt, att dom endå fick bort min Endometrios på detta försök, så Jag räknar därför detta som mitt första försök & inte mitt fjärde. Eftersom det andra försöken hindrade min Endonetrios en graviditet. Jag önskar Er ALLA ett STORT lycka till ♥ Kram
Jag hade en tanke, Ingen som ses och ta en fika och prata om det man går igenom och upplever?